Modrić i Militao čudesno doneli bod Realu

Sport klub 23.01.2022  |  Autor:Nikola Novaković

Drugi meč nedeljnog programa u okviru 22. kola španske La Lige doneo je dramatičnu završnicu u kojoj je Real Madrid na domaćem stadionu „Santjago Bernabeu“ rezultatom 2:2 (0:1) remizirao sa Elćeom, iako je mao dva gola zaostatka na samo deset minuta do kraja susreta.

Real je posle ovog remija i dalje prvi na tabeli sa četiri boda više od prvog pratioca Sevilje, a Elće je 15. i ne zna za poraz u poslednja četiri kola. Poveo je Elće u 42. minutu, kada je strelac bio Argentinac Lukas Boje – njemu je asistirao Fidel. Samo devet minuta ranije Real je imao fantastčnu priliku da dođe do vođstva, ali je Karim Benzema promašio penal. U nastavku je Karlo Anćeloti rešio da osveži napad, pa je u 58. minutu umesto Benzeme u igru ušao srpski