Gol za Svetsko prvenstvo – u poslednjoj sekundi produžetka! /video/

Sputnik 28.01.2022

Muška rukometna reprezentacija Norveške pobedom protiv Islanda 34:33 (27:27), u utakmici za peto mesto na Evropskom prvenstvu, izborila je direktan plasman na Šampionat sveta koji će se održati naredne godine u Švedskoj i Poljskoj. Norvežani su do trijumfa došli pogotkom u poslednjoj sekundi produžetka.

Norveška je peta najbolja selekcija ovogodišnjeg šampionata Starog kontinenta, a do tog uspeha došli je zahvaljujući neverovatnoj pobedi protiv Islanda. U dramatičnoj utakmici nije bilo pobednika posle 60 minuta igre, te se ušlo u dodatnih deset. Tamo je stanje bilo izjednačeno, Islađani su u poslednjem minutu uspeli da dođu do izjednačenja (33:33), te je Norveška imala poslednji napad - napada za pobedu. Lopta se nije dobro kretala, vreme je isticalo i