Španija sa devet života, ali nije dovoljno, Šveđanima titula!

Sportske.net 30.01.2022  |  Sportske.net

Reprezentacija Švedske je šampion Evrope, savladali su Španiju u finalu Evropskog prvenstva sa 27:26! Od starta su Šveđani išli preko Gotridsona, verovatno najboljeg igrača ovog Evropskog prvenstva, a ono što je svima bilo jasno jeste da će obe ekipe daleko više pažnje posvetiti odbrani nego napadu.

Velika neizvesnost je bila u svakom trenutku, briljirao je na golu Šveđana Palička, ali je nekoliko igrača uspevalo da pronađe put do mreže Skandinavaca, videli smo i jedan prelep potez Figuerasa. U nastavku Šveđani su bili u zaostatku, a onda je Oskar Bergendal čuvao "žute", i ne samo to, najviše zahvaljujući njegovoj snalažljivosti prešli su u prednost po prvi put u drugom poluvremenu. Na ulasku u poslednjih pet minuta Šveđani su imali gol prednosti (25:24), da