Senegal je u finalu kan! Mane i drugari nisu dopustili senzaciju, do 70. ništa - a onda četiri gola

Sportal blic 02.02.2022  |  P. L.

Reprezentacija je prvi finalista Afričkog kupa nacija nakon što je savladala selekciju Burkine Faso sa 3:1.

Prvo poluvreme je proteklo bez pogodaka, ali je zato u drugih 45 minuta bilo pregršt zanimljivih situacija. Ređale su se šanse i u prvom poluvremenu, sudija je čak u dva navrata svirao penal za Senegal i menjao odluku nakon VAR asistencije. Burkina Faso je imala veliki peh pa je u 36. morao igru da napusti golman Kofi zbog teške povrede, Oeadraogo ga je zamenio, a prekidi i gledanje VAR snimaka su uslovili nadoknadu od devet minuta. Abdu Dijalo je u 70. minutu