Herojska pobeda Rusije nad Ukrajinom – za medalju i finale!

Sputnik 04.02.2022

Futsal reprezentacija Rusije plasirala se u finale Evropskog prvenstva u Holandiji herojskom pobedom nad Ukrajinom rezultatom 3:2, iako je protivnik veći deo meča odigrao sa igračem više u polju, bez golmana. Pobedu Rusiji obezbedio je golman Dmitrij Putilov, odbranivši penal u poslednjem minutu.

Rusija je odigrala fenomenalan meč, disciplinovanom i fokusiranom igrom je potpuno neutralisala sve atake Ukrajine, čiji futsaleri su se više istakli nervozom i nesportskim potezima nego umećem igre malog fudbala. Ukrajina je već u prvom poluvremenu zaigrala sa igračem više u polju, pošto je prethodno Rusija povela već u drugom minutu preko Antona Sokolova. Činjenicu da je rival bio bez golmana Rusija je iskoristila briljantnim dodavanjem čuvara mreže Dmitrija