Mane od tragičara do heroja: Senegal je šampion Afrike, Salah i Egipat pali na penale!

Kurir 06.02.2022

Fudbaleri Senegala osvojili su večeras Afrički kup nacija, nakon što su posle penala pobedili Egipat ukupnim rezultatom 4:2.

Nakon regularnog dela meča i produžetaka rezultat je bio 0:0. Najbolju priliku na meču propustio je Sadio Mane, kome je u sedmom minutu golman Egipta Abu Gabal uspeo da odbrani penal. U prvom poluvremenu videli smo i udarac Salaha u 43. minutu koji je išao pod prečku, ali je to odlično odbranio golman Čelsija Eduard Mendi. Ulogu tragičara Mane je uspeo da izbegne u penal seriji. U odlučujućoj petoj seriji bio je siguran i doneo Senegalu titulu šampiona Afrike. Za