Mane od tragičara do heroja, Salah u suzama – Senegal je šampion Afrike!

Sputnik 06.02.2022

Reprezentacija Senegala osvojila je Afrički kup nacija, pobedom u finalu nad Egiptom posle boljeg izvođenja penala – 4:2. U regularnih 90 minuta, kao i posle dva produžetka nije bilo golova, a heroj je bio as Liverpula koji je postigao odlučujući pogodak sa bele tačke. Senegal je posle tri učeščća u finalima KAN stigao do prvog trofeja.

Inače, Sadio Mane je u sedmom minutu promašio penal, ali je na kraju prešao put od tragičara do heroja, dok je njegov klupski kolega i prijatelj Mohamed Salah završio u suzama, baš kao i maestralni golman Gabal koji je dobio priznanje za igrača utakmice. Ipak, slaba je to uteha jer je njegov Egipat ostao bez trofeja. Veliko finale Afričkog kupa nacija na stadionu Olembe u Kamerunu počelo je neočekivano otvoreno, a Abdelmonem je skrivio jedanaesterac u četvrtom