Ludnica u Kataloniji: Barsa u poslednjem minutu "iščupala" bod protiv omraženog rivala

Sportal blic 14.02.2022  |  Vl.K.

U velikom gradskom derbiju Espanjol i Barselona odigrali su nerešeno 2:2, iako je domaćin bio veoma blizu istorijske pobede posle 13 godina, kada je Ival de la Penja srušio velikog favorita sa dva gola.

Sekunde su delili Espanjol od trijumfa nad najvećim rivalom, ali je Ćavijeva ekipa uspela golom Luka de Jonga u šestom minutu nadoknade da izbegne poraz. A sve je bajkovito krenulo za Barsu. Poveli su gosti već u drugom minutu golom Pedrija. Adama Traore je terorisao rivala po desnoj strani, probijao kako je hteo, ali je u svakom napadu ispoljavao svoju najveću boljku - završni udarac. Propustio je nekoliko kolosalnih prilika i tako "reanimirao" grogirani Espanjol.