Извор: Нова/Аутомобили архива вести 07.03.2022
Каква иронија: Елон Муск апелује да се повећа производња нафте
Нова 07.03.2022
Извршни директор Тесле, једног од највећих произвођача електричних аутомобила, заузео је чудан став. Он апелује на САД, али и на цео свет, да повећају производњу нафте и гаса како би се зауставио раст цена ових сировина. Елон… »
Због једне сировине из Украјине могла би да стане читава ауто-индустрија
Нова 07.03.2022
Криза у Украјини наставља да утиче негативно на глобалну трговину, а на ред је дошла и аутомобилска индустрија. Ова држава је кључни произвођач неона, племенитог гаса који је неопходан у производњи микрочипова, чија је… »
Ниссан Qасхqаи добио нову, најснажнију погонску јединицу
Нова 07.03.2022
Популарни кросовер ће од лета на европском тржишту бити доступан и у хибридном издању за ознаком е-Повер. На овај начин, Ниссан Qасхqаи ће постати први модел ове компаније у Европи са унапређеним хибридним системом. Овај… »
Ренаулт Аустрал дебитује сутра, али већ знамо како ће изгледати (ФОТО)
Нова 07.03.2022
Званична премијера наследника Кадјара заказана је за сутра у 09:30, али се на интернету већ појавила фотографија која открива изглед овог аутомобила. До сада смо Аустрал видели само у камуфлираној верзији, али је јуче процурила… »

