Novak i delije nosili zvezdu do pobede: Crveno-beli nakon Reala srušili i Makabi i zakoračili u top 8!

Kurir 10.03.2022

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u "Pioniru" Makabi u utakmici 29. kola Evrolige rezultatom 84:77 (24:10, 18:29, 23:21, 19:17)

Zvezda je odlično otvorila meč u fazi napada i uspela da već u prvoj četvrtini stigne do 14 poena razlike. Makabi se nije predavao, i odličnim šutem u drugoj deonici na poluvreme uspeo da ode sa minusom od tri poena. U nastavku meča Zvezda je uspela da iskontroliše napad Makabija, i dobrom igrom u odbrani stigne do zaslužene pobede. Najbolji kod Zvezde bio je Nikola Kalinić sa 15 poena, pet skokova i pet asistencija. Pratili su ga Nejt Volters sa 12, Ostin Holins