Osimen drži Napoli u trci za titulu

Sport klub 13.03.2022  |  Autor:Nikola Novaković

U drugom meču koji se u nedelju igrao u okviru 29. kola Serije A Napoli je kao gost na stadionu „Mark'Antonio Bentegodi“ pobedio Veronu rezultatom 2:1 (1:0), a junak ekipa Lućana Spaletija bio je nigerijski napadač Viktor Osimen, koji je postigao dva gola.

Posle ove pobede tim iz Napulja ima 60 bodova, tri manje od lidera tabele Milana, a dva više od Intera, koji ima i dva meča manje. Verona, koju sa klupe predvodi hrvatski trener Igor Tudor, deveta je sa 41 bodom. Goste je u vođstvo doveo Viktor Osimen u 14. minutu, a u 71. duplirao je vođstvo timu sa stadiona „Dijego Armando Maradona“ svojim devetim golom u sezoni. U 77. minutu Davide Faraoni uspeva da umanji vođstvo gostiju iz Kampanije, ali potom Tudorova ekipa