Tadićev Ajaks iznenađujuće ostao bez četvrfinala, Benfika prelomila u završnici

Nova 15.03.2022  |  Autor:Oliver Mijušković

Tužno veče za tim iz Amsterdama Fudbaleri Ajaksa poraženi su od Benfike u revanš meču osmine finala Lige šampiona rezultatom 1:0. „Kopljanici“ su se ovim neuspehom oprostili od ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona, pošto je u prvom meču u Portugalu rezultat bio 2:2.

Odlučujući gol za portugalski tim postigao je Darvin Nunjez u 77. minutu nakon prekida. Slobodnom udarcu je prethodio nepotreban faul Edsona Alvareza, kojim je omogućio šansu za goste. Grimaldo je izveo prekid, a Nunjez se našao na pravom mestu za veliko slavlje gostiju. Bitan detalj na meču dogodio se u sedmom minutu utakmice, kada je Ajaks postigao gol i to na asistenciju Tadića, ali je on poništen zbog ofsajda u kom se našao srpski reprezentativac. Ajaks je bio