Simeone bez rešenja za tandem Foden-De Brujne, Siti bliži polufinalu!

Sportske.net 05.04.2022  |  Sportske.net

U prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona, Mančester siti je pred svojim navijačima večeras uspeo da stekne minimalnu prednost protiv Atletika pred revanš u Madridu. ''Građani'' su zasluženo trijumfovali sa 1:0, pobeda je mogla da bude i ubedljivija, a do nje su došli najviše zahvaljujući tandemu Foden-De Brujne.

Razvoj događaja na terenu tokom prvog poluvremena možda najbolje ilustruje podatak da Atletiko nije imao nijedan šut ka protivničkom golu. ''Građani'' su imali inicijativu, 70% je lopta bila u njihovom posedu, uputili su u prvih 45 minuta šest šuteva, ali nijedan u okvir gola, pa Oblak na jednoj i Ederson na drugoj strani nisu imali mnogo posla u prvom delu igre. Početkom drugog poluvremena, gosti su izveli dve obećavajuće kontre, ali Grizman, pa Ljorente posle