Partizan rutinski do polufinala Kupa, Loznica se nije obrukala

Sportske.net 06.04.2022  |  Sportske.net

Fudbaleri Partizana rutinski su se plasirali u polufinale Kupa Srbije pošto su pre malobrojnom pozicijom u Humskoj opravdali ulogu favorita i pobedili drugoligaša Loznicu 2:0, golovima Rikarda Gomeša i Lazara Markovića u finišu prvog poluvremena.

Partizan je krenuo nešto sporije, ali je već u četvrtom minutu imao solidan napad, ali Nemanja Jović je imao slab prijem na asistenciju Bibrasa Natha. Crno-beli su uglavnom držali loptu u svom posedu, ali je Loznica značajno otupila oštricu napada izabranika Aleksandra Stanojevića. Rikardo je prvi pokušaj imao tek u 17. minutu, ali je isti bio izblokiran. U 23. minutu Rikardo je srušen u kaznenom prostoru Loznice, ali je glavni sudija umesto na penal pokazao na