Cibona opet preokrenula minus od 20 poena, MZT slavio

Sport klub 08.04.2022  |  Autor:Nikola Novaković

U petak se u nacionalnim prvenstvima Hrvatske i Severne Makedonije igrala po jedna utakmica – Cibona je u zagrbačkom derbiju savladala Cedevitu Junior, a MZT je bio bolj od FMP Akademije. „Vukovi sa Tuškanca“ su rezultatom 79:68 kao gosti pobedili „Vitamine“.

Bio je to meč sa dva potpuno različita poluvremena, prvim je dominirala Cedevita Junior, a drugim Cibona. Okidač velike Cibonine serije bio je Argentinac Hose Vildosa, koji je pogodio dve dalekometne trojkeu poslednjem minutu treće četvrtine, a poslednju je deonicu otvorio košem uz dodatno slobodno bacanje. Ovo je druga uzastopna utakmica u kojoj je Cibona uspela da nadoknadi zaostatak od 20 ili više poena i da tako dođe do pobede. U ponedeljak je nadoknadila -21