Budimir ukrao pobedu, Sosijedad može da namiriše LŠ

Sport klub 10.04.2022  |  Autor:Nikola Novaković

U nedelju popodne igrale su se dve utakmice španske La Lige – Osasuna je na domaćem terenu golom u finišu utakmice obezbedila minimalnu pobedu protiv Alavesa, dok je Espanjol na praktično identičan način osvojio tri boda protiv Selte.

Nešto kasnije Real Sosijedad je u Elćeu pokazao da je u dobroj formi – baskijski plavo-beli pobedili su kao gosti. Osasuna je na „El Sadaru“ rezltatom 1:0 (0:0) pobedila Alaves, a pobedu domaćinu iz Pamplone doneo je hrvatski napadač Ante Budimir u 90+2. minutu. Prethodno je Osasuna propustila ogromnu priliku da ranije dođe do vođstva – u 38. minutu Ruben Garsija je promašio jedanaesterac. Bio je to peti prvenstveni gol za 30-godišnjaka iz Zenice. Osasuna je posle