Liverpul će se boriti za trofej: "Crveni" za poluvreme srušili Siti i plasirali se u finale FA Kupa

Večernje novosti 16.04.2022  |  Č. V.

ENGLESKA je ponovo mogla da vidi duel dva najbolja kluba - Mančester sitija i Liverpula. "Crveni" su se radovali ovoga puta (3:2) i plasirali se u finale FA Kupa.

FOTO: AP Pre samo šest dana na "Etihadu" u Premijer ligi bilo je 2:2, a navijači su ponovo prisustvovali spektaklu. Izabranici Jirgena Klopa su razneli rivala u prvom poluvremenu, pošto je na semaforu stajalo 3:0. Strelci za Liverpul su bili Sadio Mane koji je dva puta zatresao mrežu rivala i Ibrahima Konate. Jedino što su igrači Pepa Gvardiole uspeli da urade u nastavku utakmice jeste da ublaže poraz. Najpre je u DŽek Griliš u 47. minutu, da bi konačan rezultat