Pobeda PSŽ-a nad Olimpikom iz Marselja: Nejmar i Mbape režirali trijumf Parižana

Euronews 17.04.2022  |  Autor: Euronews

​Lider francuskog šampionata, Pari sen Žermen je na svom stadionu savladao Olimpik iz Marselja sa 2:1.

Napadački trio PSŽ-a polovično je bio na visini zadatka, s obzirom na to da su se i Nejmar i Mbape upisali u strelce, dok je Mesi čak dva puta tresao mrežu, ali iz nedozvoljene pozicije. Domaćin je dobro otvorio meč te do vođstva došao već u 12. minutu. Marko Verati je dobro propratio utrčavanje Nejmara, te prebacio odbranu Olimpika, a Brazilac se odlično snašao i na veoma efektan način doveo svoj tim do vođstva. Ipak, nisu se predavali gosti. Igrao se 31. minut