Iznenadio u BG: Novak najbolji za mlade od „Velike trojke“

Sport klub 18.04.2022  |  Autor:Nikola Novaković

Danski teniser Holger Rune režirao je najveće iznenađenje prvog dana Otvorenog prvenstva Srbije – 18-godišnjak je u Sportskom centru Novak eliminisao Čileanca Kristijana Garina, 31. igrača sveta, rezultatom 2-0 u setovima posle 85 minuta tenisa.

Bilo je 6:3, 6:1 za mladog tenisera, koji za protivnika u drugom kolu ima boljeg iz susreta Dušan Lajović – Taro Danijel. U meču u kojem je viđeno osam brejkova i nekoliko veoma zanimljivih gemova, Rune je u finišu iskoristio četvrtu meč-loptu posle velike borbe sa sedam godina starijim rivalom. Pre tog meča Rune je imao priliku da trenira sa prvim igračem sveta – Novakom Đokovićem, a protiv Novka je igrao i na US openu, kada je Srbin slavio u četiri seta „To je