Arteta: Navijači nas pogurali, Džaka pokazao inicijativu

Sport klub 23.04.2022  |  Autor:Saša Ozmo

Menadžer Arsenala Mikel Arteta pohvalio je i igrače i navijače posle pobede nad Mančester junajtedom 3:1 u 34. kolu Premijer lige. „Bila je to ključna utakmica za nas, a imali smo samo dva i po dana da se oporavimo posle izvanredne partije i pobede na Stamford bridžu.

Želeli smo opet da pobedimo i znali smo koliko će naši navijači biti važni. Zaista su nas pogurali svojom energijom“, rekao je Arteta i dodao: „Želeli smo brzo da počnemo, da se postaramo da damo prvi gol i da se publika još više uključi. Nismo kontrolisali utakmicu u poslednjih petnaest minuta prvog i prvig petnaest minuta drugog poluvremena, tada nam je bila potrebna i sreća. Aron (Ramsdejl) je imao nekoliko važnih odbrana, promašili su i penal, što je retkost za