Izvor: Kamatica/Ekonomija arhiva vesti 30.04.2022
Bečki ekonomski institut za Srbiju prognozira privredni rast od 3,6 odsto
Kamatica 30.04.2022
Bečki ekonomski institut u prolećnoj prognozi polazi od takozvanog "status kvo" osnovnog scenarija, a ukoliko bi rat dalje eskalirao i Evropska unija uvela embargo na naftu i gas iz Rusije, u istočnoj i srednjoj Evropi bi bio zabeležen i pad privrede… »
Toplane Srbije: Nemoguće prognozirati cenu grejanja za narednu sezonu
Kamatica 30.04.2022
O izazovim s kojima su se susretali u minulog grejnoj sezoni i izazovima koji im predstoje ove godine bilo je reči na skupu organizovanom na niškom Mašinskom fakultetu, a prisustvovali su predstavnici toplana iz Niša, Beograda, Kragujevca i Novog… »
Uprkos poskupljenjima materijala građevinari nastavljaju da rade
Kamatica 30.04.2022
„Izvođenje projekata u Srbiji u ovoj godini nije stalo, sve funkcioniše kako treba. Da li se građevinci susreću sa poteškoćama usled poremećaja na tržištu građevinskom materijala - da. Imamo nameru da razgovaramo zajedno sa privredom i… »
Izvoz žitarica kreće sutra
Kamatica 30.04.2022
Vlada Srbije je na poslednjoj sednici odobrila mesečne kvote za izvoz, i to po 150.000 tona pšenice i kukuruza, 20.000 tona brašna i osam miliona litara rafinisanog suncokretovog ulja. Prema rečima Aleksandra Bogunovića, sekretara Udruženja za… »