Barselona bolja u majstorici: Katalonci nadigrali Bajern i plasirali se na Fajnl-for

Euronews 03.05.2022  |  Autor: Euronews

Košarkaši Barselone nadigrali su Bajern 81:72 u odlučujućoj petoj utakmici Top8 faze Evrolige i tako obezbedili plasman na Fajnl-for u Beogradu.

U prvom poluvremenu nijedna ekipa nije mogla da dođe do dvocifrene prednosti, igrale su se čvrste odbrane i niko nije uspevao da dođe do lakih poena. Zatim su u trećoj četvrtini košarkaši Barelone zaigrali mnogo bolje u napadu i furiozno postigli čak 29 poena u ovom delu igre i na odmor pred odlučujuću četvrtinu imali su osam poena prednosti. Bajern je pokušavao da uhvati rezultatski priključak ali kada god bi malo uspeli da se približe, ekipa iz Španije bi