Nadal ne odustaje: Preživeo četiri meč lopte!

Sport klub 05.05.2022  |  Autor:Vladimir Todorović

Rafael Nadal je posle velike borbe, propuštene dve meč lopte u drugom setu i spašene četiri meč lopte u trećem setu, savladao Davida Gofana 6:3, 5:7, 7:6 (11:9) i prošao u četvrtfinale Madrida, gde ga čeka bolji iz duel koji igraju Karlos Alkaraz i Kameron Nori.

Čitavu akciju iz Madrida pratite na našem LIVE BLOGU. Nadal osvojio je prvi set, rešio je ovaj deo igre u svoju korist 6:3. Belgijanac je prvi stigao do brejka, poveo 3:2, ali je onda Španac uzeo četiri gema zaredom za prednost od jednog seta. Gofan je izjednačio rezultat u drugom setu. Sjajni Belgijanac je bio na rubu poraza, spasio je dve meč lopte, jednu na svoj servis pri rezultatu 5:3, drugu kada je gubio 5:4 na početni udarac Nadala. Igrao je neverovatno