Maksimovićeva Lokomotiva se ne predaje: Izjednačila u seriji

Sport klub 21.05.2022  |  Autor:Nikola Novaković

U subotu je na programu bila druga utakmica serije plej-ofa VTB lige u kojoj se odlučuje o tome ko će biti trećeplasirani tim šampionata – Lokomotiva Kubanj iz Krasnodara je u Kazanju savladala Uniks rezultatom 94:81 posle preokreta i na taj način izjednačila na 1-1 u pobedama u seriji.

Ekipa koju vodi srpski trener Branko Maksimović u utorak od 19 časova igra sledeću utakmicu u seriji na domaćem terenu, a treće mesto će zauzeti tim koji prvi dođe do tri pobede. Imao je domaći tim prednost tokom najvećeg dela prvog poluvremena, ali u trećoj četvrtini „Lokosi“ uspevaju da dođu do preokreta, a vođstvo gostuju u poslednjem periodu postaje i dvocifreno, tako da je na kraju ekipa iz Krasnodara izbegla dramatičnu završnicu i izjednačila u seriji.