Dončić je stigao sa druge planete, ali nije slavio – Kari vodio Golden Stejt do nove pobede

Sputnik 21.05.2022

Ekipa Golden Stejta savladala je i u drugoj utakmici finala Zapadne konferencije Dalas Maverikse rezultatom 126:117 (25:32, 33:40, 25:13,43:32). Iako je Luka Dončić odigrao maestralnu partiju i vodio Dalas do prednosti u prva dva poluvremena, sa druge strane bio je nezaustavljiv Stef Kari.

Samouvereno i spremno za preokret su ušli košarkaši Dalasa u drugu finalnu utakmicu Zapadne konferencije, a odličan početak ogledao se i u rezultatu. Rešeni da se „osvete“ Maveriksi su u prvoj četvrtini došli do razlike od plus pet koju su u narednim minutima uvećali i na plus 16. Evidentno se Golden Stejt mučio, a Dalas delovao ubedljivije jer je posle prve deonice imao 32:25. Još furioznije je Dalas pristupio drugoj četvrtini, imali su bolji procenat za tri