„Orlići“ uradili nemoguće, sa igračem manje dali gol i prošli grupnu fazu EP

Nova 23.05.2022  |  Autor:Oliver Mijušković

Bravo, majstori! Kadetska fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u nokaut fazu Evropskog prvenstva u Izraelu, pošto je remizirala sa selekcijom Španije 1:1. „Orlićima“ je u ovom meču bio potreban najmanje bod kako bi otišli dalje, a do njega su došli u dramatičnoj zavšnici.

Sve do 76. minuta utakmice nije bilo pogodaka, ali je David Melja doveo Španiju u prednost. Činilo se da je sve izgubljeno kada je Jovan Mijatović dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 79. minutu. Ipak, Srbija je iz penala golom Jovana Miloševića izborila zlata vredan bod, koji je vodi dalje u nokaut fazu takmičenja. Podsetimo, "orlići" su u prethodna dva meča savladali Tursku i remiirali sa Belgijom, koja je završila kao treća sa četiri osvojena boda. BONUS