Srpski "orlići" u četvrtfinalu evropskog prvenstva! Kadetska reprezentacija napravila najveći uspeh u poslednjih 20 godina

Večernje novosti 23.05.2022  |  Novosti online

KADETSKA fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale šampionata Evrope u Izraelu, pošto je danas u utakmici trećeg kola C grupe remizirala protiv Španije 1:1 (0:0).

Foto: Printskrin/Twitter/@FSSrbije Španci su poveli golom Davida Melje u 76. minutu, a izjednačio je Jovan Milošević u 88. minutu iz penala. Prethodno, Srbija je ostala sa deset igrača, nakon što je Jovan Mijatović dobio drugi žuti karton u 79. minutu. Ovaj remi doneo je najveći uspeh reprezentacije Srbije u poslednjih 20 godina, kada je reč o ovom uzrastu. Dodatnu ulogu na prvenstvu u Izraelu imala je i Belgija koja je sa 3:1 protiv Turske omogućila našoj