Žoze Murinjo je doktor fudbala! Portugalac osvojio sve što se može osvojiti Roma u lošem finalu Lige konferencije pobedila Fejnord

Kurir 25.05.2022
Žoze Murinjo je doktor fudbala! Portugalac osvojio sve što se može osvojiti Roma u lošem finalu Lige konferencije pobedila…

Žoze Murinjo postao prvi trener na svetu koji je objedinio pehare Lige šampiona, Lige Evrope i Lige Konferencije

Roma je osvojila Ligu konferencije pobedom na Fejnordom rezultatom 1:0. Meč je odlučen golom Zaniola u 32. minutu. Finalni duel bio je izuzetno nekvalitetan i nije viđeno previše dobrog fudbala. Da nije bilo gola Zaniola i dve šanse Fejenorda u dva minuta, ocena finala bila bi čista - 0. Ovako, "na mišiće" prelazna ocena. Roma je poslednjih pola sata meča "krala vreme", igrala unazad, bez ikakvih ambicija da napadne... A. Fejnord je bio potpuno nemoćan u ofanzivi.