Zvezda osvojila kup Srbije: Odlični Katai "rešio" Partizan, crveno-beli ponovili 2007!

Večernje novosti 26.05.2022  |  A. Ilić

FUDBALERI Crvene zvezde i Partizana sastali su se u finalu Kupa Srbije na "Marakani". Domaći sastav slavio je sa 2:1 (1:0). Jedini gol za Partizan postigao je Slobodan Urošević, dok su golovi domaćina produkt maestralnog Aleksandra Kataija.

FOTO: M. Vukadinović Dosta oprezno igrali su i Zvezda i Partizan u uvodu meča. Prvi je pripretio Ohi u 11. minutu, budan je bio Stevanović, a potom četiri minuta kasnije na drugoj strani pretio je Rikardo Gomeš. Previše dugo je čekao, oduzeta mu je lopta. Sredinom drugog poluvremena povredio se Marko Jevtović, mesto na terenu ustupio je Filipu Holenderu. U 26. minutu šokirali su domaći igraći rivala. Gajić je proigrao Srnića ispred šesnaesterca, a on je sputio