Krajinović bez plasmana u osminu finala Rolan Garosa

Beta 27.05.2022

Srpski teniser Filip Krajinović nije danas uspeo da se plasira u osminu finala Rolan Garosa u Parizu, pošto je izgubio od devetog tenisera sveta Kanađanina Feliksa Ožea-Alijasima posle tri seta, 6:7, 6:7, 5:7.

Krajinović, 55. igrač sveta, izgubio je posle nešto više od tri sata.

U prvom setu nije bilo brejka i odigran je taj-brejk koji je Ože-Alijasim dobio sa 7:3. Teniseri su u drugom setu napravili po brejk, pa je ponovo odigran taj-brejk, koji je Kanađanin dobio sa 7:2.

Krajinović je dobro počeo treći set, poveo je sa 3:1 i 4:2, ali je Ože-Alijasim prvo vratio brejk u osmom gemu za izjednačenje 4:4, a zatim je oduzeo servis protivniku u poslednjem 12. gemu i posle druge meč lopte plasirao se u osminu finala.

Ože-Alijasim će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Španca Rafaela Nadala i Holanđanina Botika van den Zandhulpa.