Izvor: Srbija danas/Regioni arhiva vesti 04.06.2022
Novi zemljotres pogodio Bosnu! Večeras oko 21.45 sati treslo se u Kaknju, Visokom i Zenici
Srbija danas 04.06.2022
Zemljotresi postaju učestaliji u ovom delu Balkana. Zemljotres jačine 3,1 stepen po Rihteru pogodio je večeras područje Kaknja u Bosni i Hercegovini, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar. Zemljotres se dogodio oko 21.45 časova… »
Bio je to jedan od najmonstruoznijih zločina tokom rata u Bosni: Odata počast za 45 srpskih borca ubijenih kod Žepe
Srbija danas 04.06.2022
Pomenu je prisustvovao i premijer Republike Srpske Radovan Višković. Služenjem pomena i polaganjem venaca na spomen obeležje kod Žepe u Han Pijesku odata je počast za 45 boraca Vojske Republike Srpske, kojih je najviše bilo sa Pala, povodom 30… »
"Usaglašen Temeljni ugovor sa SPC" Iz crnogorske Vlade saopštili kada bi mogao biti potpisan
Srbija danas 04.06.2022
Potpredsednik crnogorske Vlade i ministar poljoprivrede Vladimir Joković izjavio je da je Temeljni ugovor sa Srpskom pravoslavnom crkvom u najvećem delu usaglašen. Joković očekuje potpisivanje Temeljnog ugovora sa SPC u najskorije vreme, možda i… »
"Jako je grunulo" - Zemljotres uznemirio stanovnike Petrinje, potres četiri stepena Rihtera
Srbija danas 04.06.2022
"Dosta se zatreslo" - utisak je uplašenih građana. Slab zemljotres ponovno je uznemirio stanovnike Banije. Seizmografi Seizmološke službe Hrvatske zabeležili su večeras u 23 sata i 7 minuta umeren zemljotres magnitude 3.2 kod Petrinje. Intenzitet u… »