Australijanci namučili ''Delfine'', ali cilj je ostvaren!

Sportske.net 23.06.2022  |  Sportske.net

U utakmici drugog kola Grupe D na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj, reprezentacija Srbije je danas posle velike borbe savladala selekciju Australije rezultatom 6:5, po četvrtinama 1:1, 2:2, 2:2, 1:0 i gotovo sigurno izborila plasman u četvrtfinale.

Za to će nam biti potrebna i pobeda nad Kazahstanom koji je objektivno najslabija ekipa u grupi. Nikola Jakšić prvi probija australijsku odbranu i sredinom prve četvrtine donosi prednost reprezentaciji Srbije - 1:0. Međutim, čvrsta ekipa Australije uspeva da napravi preokret, povela je sa 2:1, a naredni gol za naš tim postigao je Dušan Mandić iz peterca, posle dva minuta igre u drugoj četvrtini - 2:2. Tri minuta kasnije naš tim je iznudio još jedan peterac, opet ga