Izrael šokirao Francuze: Protiv Engleza za titulu prvaka Evrope! Slovačka ide na Svetsko prvenstvo!

Kurir 28.06.2022

U finalu Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina koje se održava u Slovačkoj sastaće se Engleska i Izrael.

Engleska je u prvom polufinalu pobedila Italiju sa 2:1. Italijani su poveli iz penala u 13. minutu, golom Miretija. Ipak Englezi su preokrenuli u drugom poluvremenu i golovima u Skota u 58 i Kuansa u 82. minutu plasirali se u finale. Tamo će sastati sa Izraelom koji je protiv Francuske napravio pravu senzaciju takođe sa 2:1 Golove su postigli Ture autogol u 29. minutu i Kančepolski u 57. minutu, dok je utešni pogodak za Francuze postigao Virdžinius u 62. minutu.