Lajović: Bublik je igrač bez plana, krajnje nepredvidiv

Sport klub 29.06.2022  |  Autor:Saša Ozmo

Srpski teniser Dušan Lajović nije bio nezadovoljan uprkos porazu od Aleksandera Bublika sa 7:6 (9-7), 6:2, 7:5 u drugom kolu Vimbldona, i najavio je povratak na šljaku. „Mislim da sam igrao solidno, nekoliko poena je odlučilo dva seta.

Imao sam i set loptu u prvom, ali je on dobro odservirao. Kada dobro odservira jako je teško bilo kako odgovoriti na to. U drugom setu sam imao imao dve brejk lopte, ali opet as, servis viner, as, možda čak i još jedan as… Sve u svemu, mislim da sam odigrao dosta dobro, žao mi je što nisam uspeo tih par šansi da iskoristim. Sa druge strane, nema taj pritisak poena sa ovog turnira, tako da, u neku ruku, drugačije deluje ceo osećaj pobeda i poraza. Sad još imam dubl