Novakov hod po ivici i veliki preokret za polufinale Vimbldona!

Sportske.net 05.07.2022  |  Sportske.net

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u polufinale Vimbldona, pošto je posle velikog preokreta savladao mladog Italijana Janika Sinera sa 3:2, po setovima 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2! Njihova borba trajala je tri sata i 40 minuta, a Đoković sada čeka boljeg iz duela Kameron Nori - David Gofan.

Prvi set u ovom meču dobio je Gofan. Sve je danas moglo da bude rešeno mnogo ranije da Đoković nije imao veliki pad u svojoj igri od sredine prvog do kraja drugog seta. On je sjajno započeo meč, poveo sa 4:1, imao brejk loptu za velikih 5:1 i praktično dobijen prvi set, ali nije iskoristio tu priliku i kao da ga je to potpuno poremetilo. U narednom gemu je bukvalno poklonio brejk rivalu serijom grešaka i sve lošijim servisima. Siner je video svoju šansu, pogađao