Danilovićeva posle drame u polufinalu Lozane

Dnevnik 15.07.2022  |  Tanjug

LOZANA: Srpska teniserka Olga Danilović plasirala se danas u polufinale WTA turnira u Lozani nakon trijumfa nad domaćom teniserkom Simonom Valtert sa 6:4, 4:6, 7:6 (5). Srpkinja je trijumfovala posle velike drame i bitke koja je trajala dva sata i 40 minuta igre.

Danilovićeva je imala vođstvo od 6:4 i 2:0 u drugom setu, ali je tada usledio pad u njenoj igri, pa je Švajcarkinja uz dva brejka stigla do izjednačenja. Srpkinja je brejkom otvorila odlučujući treći set, ali je potom izgubila naredna dva servis gema. Danilovićeva je uspela da se vrati u meč u 10. gemu trećeg seta, kada je rivalka servirala za trijumf, a potom i da meč uvede u taj-brejk. U odlučujućem periodu igre Olga je pokazala jače živce i stigla do mesta među