Izvor: Pravda/Balkan arhiva vesti 30.07.2022
Abazović odgovorio Đukanoviću: Temeljni ugovor će biti potpisan
Pravda 30.07.2022
Crnogorski premijer Dritan Abazović izjavio je da će Temeljni ugovor sa SPC biti potpisan, a da će svako biti odgovoran za svoje poteze. "Pitanja koja i dalje izazivaju neku nedoumicu treba sklanjati sa dnevnog reda na način da se svim verskim… »
Usvojena Rezolucija o genocidu u Pivi i Velici
Pravda 30.07.2022
Skupština Crne Gore usvojila je Rezoluciju o genocidu u Pivi i Velici. Poslanici Demokratskog fronta, Demokrata, SNP, Ujedinjene Crne Gore, i GP URA su bili ZA , dok su poslanici DPS-a, SD-a, SDP-a bili uzdržani. Ukupno je glasao 71 poslanik. 40 glasova… »
Dodik: Rusija – jedan od centara svetske moći sa kojim treba razgovarati
Pravda 30.07.2022
Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik rekao je da je cilj njegovog odlaska u Rusiju jačanje pozicije Republike Srpske u nesumnjivo jednom od glavnih centara svetske moći, koji bi trebalo da poseti i u septembru. Dodik je istakao da je uoči… »