Dva gola halanda za šampionski start! Norvežanin najzaslužniji za rutinsku pobedu prvaka Engleske na gostovanju protiv Vest Hema

Kurir 07.08.2022
Dva gola halanda za šampionski start! Norvežanin najzaslužniji za rutinsku pobedu prvaka Engleske na gostovanju protiv Vest…

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na gostovanju Vest Hem na Olimpijskom stadionu u Londonu sa 2:0, u utakmici prvog kola Premijer lige.

U 35. minutu prekršaj nad igračem Sitija Erlingom Halandom napravio je golman londonskog kluba Alfons Areola, a sudija Majkl Oliver pokazao na belu tačku. Norveški fudbaler je minut kasnije sa penala postigao gol na debiju u Premijer ligi. Na drugi gol čekalo se do 65. minuta, kada je odličnu loptu u prostor uputio Kevin de Brujne, a u strelce se drugi put upisao Haland. Aktuelni šampion Premijer lige u drugom kolu dočekuje Bornmut, dok Vest Hem gostuje Notingem