Holand i debi iz snova! Siti se razgoropadio usred Londona i impresivno krenuo u odbranu titule (video)

Večernje novosti 07.08.2022  |  Novosti online

BRANILAC titule, Mančester siti, danas je krenuo u odbranu trona Premijer lige, i nastavio tamo gde je prethodne godine i stao. Sa 2:0 savladan je neugodni Vest Hem junajted, i to na gostovanju na prepunom "Olimpijskom stadionu" u Londonu.

FOTO:EPA "Čekićari", koji važe za ekipu koja olako skida "skalpove" favorizovanih ekipa, nisu bili na visini zadatka na ovog meču. Četa Pepa Gvardiole od prvog minuta nametnula je svoj prepoznatljivi stil fudbala, kontrolisala posed i smireno pokušavala da probijem bedem Vest Hema. Ključan momenat desio se u 36. minutu, kada je golman domaće ekipe neoprezno startovao na novoj akviziciji Mančester sitija, Erlingu Holandu i skrivio jedanaesterac. Odgovornost je