Kraj Gzirinog sna: Volfsberger uspeo ono što nisu Nišlije

Sport klub 09.08.2022  |  Autor:Milan Stojiljković

Fudbaleri Volfsbergera uspeli su da se plasiraju u plej-of za UEFA Ligu konferenciju pošto u u revanšu na Malti ostvarili ubedljivu pobedu protiv ekipe Gzire - 0:4! Maltežani su u prvom meču u Austriji uspeli da ostvare nerešen rezultat (0:0) i najavili novo iznenenađenje nakon što su u prethodnom kolu eliminisali niški Radnički.

Međutim, u revanšu pred svojim navijačima doživeli su ubedljiv poraz. Golove su postigli Baribo u 12, Baumgartner u 33, Rešer u 59. iz penala i Boaću u 84. minutu. Ekipa Gzire je meč završila sa čak dva igrača manjr. Crvene kartone dobili su Sceri u 52. i Brazilac Džeferson u 65. minutu. Volfsberger će u plej ofu za Ligu konferencije igrati protiv boljeg iz duela Molde (Norveška) i Kišvarda (Mađarska). U prvoj utakmici u Moldeu slavili su Norvežani sa 3:0. YES 😎