Bergvajn dominirao, Antoni dao gol za špice, Tadić upisao asistenciju, Ajaks razbio Groningen!

Sportske.net 14.08.2022  |  Sportske.net

Ajaks je dominantno stigao do druge pobede u novoj sezoni šampionata Holandije i sačuvao je maksimalan učinak.

U Amsterdamu je deklasiran Groningen sa 6:1. Naš Dušan Tadić nije se upisao u strelce, ali jeste u asistente, a meč su obeležili fantastičan pogodak Brazilca Antonija, kao i het-trik Stivena Bergvajna. Seriju golova na „Johan Krojf areni“ otvorio je novajlija Bergvajn u četvrtom minutu. Groningen je izjednačio u desetom minutu preko Ngongea, ali to je samo razljutilo „kopljanike“, koji su potom zaigrali furiozno. Drugi gol Ajaksa bio je pravo remek delo Antonija u