Prvi dan atletskog EP – srebro za Sinančevića, izboreno još jedno finale i dva polufinala za Srbiju

RTS 15.08.2022

Prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u Minhenu Armin Sinančević osvojio za Srbiju srebrnu medalju u bacanju kugle, Asmir Kolašinac završio kao osmi. Plasman u finale izborio i Lazar Anić u skoku udalj, dok su Milana Tirnanić na 100 metara i Boško Kijanović na 400 metara obezbedili plasman u polufinale. Strahinja Jovančević i Dragana Tomašević završili učešće u kvalifikacijama.

Džesika Šilder osvojila zlato u bacanju kugle Holanđanka Džesika Šilder hicem od 20.24 osvojila zlatnu medalju u bacanju kugle. Druga je bila Auriol Dongmo iz Portugalije - 19.82. Bronzanu medalju osvojila je još jedna Holanđanka Jorinde van Klinken, 18.94. Kraj, Sinančević osvojio srebro, Kolašinac osmi Još jedan sjajan hitac Sinančevića Sinančević u petoj seriji dobacio do 21.39 i vratio se na drugu poziciju. Your browser does not support the video tag. Kolašinac