Neverovatan preokret Verdera protiv Dortmunda, pobede Majnca, Hofenhajma i Frajburga

RTS 20.08.2022

Fudbaleri Verdera savladali su kao gosti, nakon velikog preokreta, Borusiju Dortmund sa 3:2 u meču trećeg kola Bundeslige. Pobede zabeležili Majnc, Hofenhajm i Frajburg.

Borusija Dortmund nakon dve pobede zabeležila je i prvi poraz u novoj sezoni šampionata Nemačke. Verder je posle dva nerešena rezultata zabeležio i prvu pobedu. Dormund je poveo preko Brandta u drugoj minuti nadoknade vremena u prvom delu igre. Gureiro je povisio na 2:0 u 77. minutu. Onda je usledio blic krig Verdera. U 89. minutu prednost domaćina smanjio je Buhanan. Izjednačenje gostima doneo je Šmidt u trećoj minuti nadoknade. Za kompletan preokret gostiju