Izvor: Arte/Kultura arhiva vesti 23.08.2022

Skulptura 22

Skulptura 22

Arte 23.08.2022
Vajarska sekcija ULUS-a otvara četvrtak, 25.08. u 19 časova u UP Cvijeta Zuzorić 11-tu po redu Izložbu vajara i vajarki Srbije koja se ove godine održava pod nazivom SKULPTURA 22, u čast stogodišnjice rođenja srpske i jugoslovenske vajarke Olge… »
Haris Rahić: Tragovi prisustva

Haris Rahić: Tragovi prisustva

Arte 23.08.2022
Samostalna izložba radova autora Harisa Rahića pod nazivom " Tragovi prisustva" otvara se u četvrtak, 25. avgusta u Galeriji `73 Požeška 83 a, u 19. časova. Haris Rahić je rođen 1994. godine u Novom Pazaru. Završio osnovne studije, odsek… »
Branka Nađ: Ništa nije izgubljeno u svemiru

Branka Nađ: Ništa nije izgubljeno u svemiru

Arte 23.08.2022
U misterioznim prostorima sećanja i emocija, nalaze se neopipljiva i najdublja osećanja, želje, prepreke, sumnje te i prve kreativne misli, slike, doživljene kroz crtanje i igru. Tako se na slikama prožimaju slučajni i namerni elementi, spontani i… »
Borski susreti

Borski susreti

Arte 23.08.2022
Na ovom događaju okupiće se transnacionalni istraživački tim i partneri projekta, koji će podeliti svoja istrazivanja i emotivni i intelektualni rad kroz niz susreta uzimajući kinesku inicijativu “Pojas i put”, i način na koji će ona izmeniti… »