Težak poraz "delfina" od Mađara, Srbija će morati u osminu finala

RTS 31.08.2022

Vaterpolo reprezentacije Srbije doživela je prvi poraz na Evropskom prvenstvu u Splitu, pošto je u velikom derbiju izgubila od Mađarske. "Delfini" nisu imali rešenja za mnogo uigranije i iskusnije Mađare, pa su na kraju poraženi rezultatom 16:7.

Ekipa Dejana Savića najverovatnije će morati da igra meč u osmini finala, dok će Mađarska, osim u slučaju senzacije protiv Izraela u poslednjoj rundi, kao prva u grupi otišći direktno u četvrtfinale. Srbija je dobro počela utakmicu u splitskom "Spaladijumu" i pružala dobar otpor rivalu sve do finiša prve četvrtine. Naši momci su u finišu tog dela primili gol za 3:2, a onda je usledila katastrofalna četvrtina u kojoj su igrači Žolta Varge rešili pitanje pobednika.