Španci jedva potopili holanđane: "Lale" umalo nisu iznenadile svetske prvake na EP u vaterpolu

Večernje novosti 31.08.2022  |  S. K.

MALO je nedostajalo da vaterpolisti Holandije iznenade Španiju na EP u Splitu. "Lale" su imale veliku šansu da u drugom kolu C grupe iznenade svetske prvake - 10:11 (3:3, 0:4, 4:2, 3:2). Priliku da šokira "crvenu furiju" imao je Jansen koji 23 sekunde pre kraja nije uspeo da postigne gol za izjednačenje.

Foto: Arhiva V.N. Španci su posle izjednačene prve četvrtine u drugoj stekli 7:3 i sve do sredini poslednje četvrtini imali ubedljivu prednost. Međutim, motivisani Holanđani su uspeli da se primaknu na minus jedan (8:9) i do kraja meča su opasno pretili velikom favoritu. Najefikasniji sa po tri pogotka bili su Holanđanin Gilen i Španac Perone.