Odbojkaši Srbije protiv Argentine, pa na Iran ili Brazil

Danas 01.09.2022  |  V. N.

Pobedom nad Tunisom (3:0) u poslednjoj utakmici grupne faze Svetskog prvenstva odbojkaši Srbije su se plasirali u nokaut fazu sa maksimalnim učinkom u bodovima i bez izgubljenog seta, a u utorak 6. septembra (17.30 sati) njihov protivnik u osmini finala biće Argentina.

Bolji iz ovog duela dva dana kasnije će u četvrtfinalu igrati sa pobednikom meča u kojem se sastaju Iran i Brazil. o novim propozicijama ekipe su posle grupne faze rangirane po učinku od prvog do 16. mesta. Prva i druga pozicija su bile rezervisane za domaćine Poljsku i Sloveniju. Treća je bila Italija, a četvrta Srbija – jedina dva tima koja nisu u grupi izgubila ni set. Posle su se poređali Brazil, Francuska, Holandija, SAD, Turska, Ukrajina, Japan, Iran,