Eksplozija Dubljevića nedovoljna Crnogorcima, Turska slavi Korkmaza

RTS 01.09.2022

Košarkaši Turske pobedili su Crnu Goru rezultatom 72:68 u drugoj utakmici grupe A Evropskog prvenstva. Turci su uspeli da prežive dramatičan meč i fantastičnog Bojana Dubljevića, a pobedonosne koševe u poslednjem minutu postigao je Furkan Korkmaz.

Turci su se sada pridružili Špancima koji su na otvaranju Evrobasketa deklasirali Bugarsku. Crnogorci su bolje otvorili susret i na krilima raspoloženog Marka Simonovića stigli do prednosti sredinom prve četvrtine. Momci u crvenim dresovima početkom drugog perioda poveli su šest razlike, ali je onda krenula rafalna paljba Šejna Larkina. Amerikanac u dresu Turske postigao je tri trojke u tri vezana napada i nagovestio veliki preokret svog tima u samo nekoliko

EURO blog: Još jedan dan bez fudbala…