Košarkaši Srbije pobedili Češku u drugom kolu EP

Beta 03.09.2022

Košarkaši Srbije pobedili su danas u Pragu selekciju Češke sa 81:68 (20:15, 23:10, 17:24, 21:19), u drugom kolu Grupe D na Evropskom prvenstvu.

Srbiju su do pobede predvodili Nikola Jokić sa 18 poena i 11 skokova i Vasilije Micić sa 13 poena ii šest skokova. Vanja Marinković je zabeležio 11, a Nikola Kalinić je postigao 10 poena.

Najefikasniji kod Češke bili su Vojteh Hruban i Vit Krejči sa po 13 i Martin Petreka sa 11 poena.

Srbija je dobrom igrom u odbrani stigla do ubedljive prednosti na kraju prvog poluvremena. Naša selekcija je za šest minuta druge četvrtine primila samo dva poena, i serijom od 15:0 stigla do maksimalnih 22 poena prednosti.

Češka je dosta bolje zaigrala u nastavku, i dobrom igrom u napadu uspela je da prepolovi prednost Srbije. U poslednjoj deonici "Orlovi" su uspeli da zaustave nalet Češke i u izjednačenoj igri stignu do sigurne pobede.

Posle dva odigrana kola, Srbija je zabeležila dve pobede, dok je Češka upisala dva poraza.

U narednom kolu Srbija će igrati protiv Finske, dok će se Češka sastati sa Holandijom.

Predvođene kvote izazvale su osudu EU, čiji program razmene Erasmus je posebno pogođen.