Regioni arhiva vesti 03.09.2022
Otvoren festival „Sarmates“ u Paraćinu: Večeras dve izložbe autora iz Mađarske i Severne Makedonije
Večernje novosti 02.09.2022
U OKVIRU Međunarodnog festivala „Sarmates“ koji se prvi put održava u Paraćinu, manifestaciju je sinoć zvanično otvorio gostujući fotograf iz Mađarske Ištvan Kerekeš, čija će samostalna izložba biti predstavljena publici večeras u 19 sati… »
Obeležen dan rumunskog jezika: Vršac bio domaćin gostima iz Rumunije, cele Vojvodine i Timočke Krajine
Večernje novosti 02.09.2022
DAN rumunskog jezika, koji je ustanovljen 2013. godine na inicijativu rumunske dijaspore, prvi put je obeležen i u Srbiji. Grad Vršac U amfiteatru Visoke strukovne škole „Mihailo Palov“ u Vršcu priređen je bogat kulturni program pod sloganom… »
Ispred kuća ih vrebaju lisice: U Vršcu staricu divlja životinja ujela usred dana
Večernje novosti 03.09.2022
U OKOLINI Gradskog groblja u Vršcu ovog leta pojavio se veliki broj lisica, koje se slobodno šetaju ulicama, iskaču iz kontejnera, ulaze u dvorišta, spavaju na stepeništu zgrada na Trgu Andrije Lukića. Foto: Privatna arhiva Uznemireni meštani kažu… »